TR | EN
E-Posta Hizmetleri

E-Posta Hizmetleri

Üniversitemiz tüm personel ve öğrencilerine ogu.edu.tr domainine ait Posta Adresi vermektedir.

Kuruma ataması yapılan tüm personele BİDB tarafından kurumsal e-posta adresi oluşturulmaktadır. Herhangi bir nedenle kurumdan ayrılan personelin ilişik kestiği tarih itibariyle eposta adresi kapatılmaktadır.

Kurumsal e-posta adresi bulunmayan veya e-posta adresini bilmeyen personelin e-posta adresi almak için https://destek.ogu.edu.tr adresinden e-posta talebinin belirtildiği bir çağrı oluşturması veya Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Sistem Destek Birimine personel kimlik kartı ile şahsen başvuru yapması gerekmektedir. Telefonla yapılan taleplerinde kimlik doğrulamanın yapılamaması nedeniyle işlem gerçekleştirilmemektedir.

Kurum personeli e-posta parolasını hatırlamıyorsa https://destek.ogu.edu.tr adresinden e-posta parolasının yenilenmesi talebinin belirtildiği bir çağrı oluşturması veya Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Sistem Destek Birimine personel kimlik kartı ile şahsen başvuru yapması gerekmektedir. Telefonla yapılan e-posta parolası değişikliği taleplerinde kimlik doğrulamanın yapılamaması nedeniyle işlem gerçekleştirilmemektedir.

Üniversitedeki birimlerin kullanımına yönelik veya belirli etkinliklerde kullanılmak üzere e-posta adresi talep eden birim bu isteğini EBYS üzerinden yazı ile gerçekleştirecektir. Resmi Yazıda talep edilen e-posta adresinin adı, e-posta sorumlusu olarak atanacak personelin Kurum Sicili, Adı Soyadı, Dahili Telefon Numarası ve TC kimlik numarası bilgisinin yer alması gerekmektedir. Sınırlı süreli etkinlikler (kongre vb.) için e-posta adresi talep ediliyorsa kullanımın sona ereceği tarih de belirtilmelidir. Bu durumda belirtilmiş olan tarihte e-posta adresi kullanıma kapatılır.

ESOGÜ VPN ayarları için tıklayınıız
MS Outlook 2013 Hesap Ayarları (POP3) için tıklayınız
Gmail için POP3 Ayarları için tıklayınız