TR | EN
Gmail için POP3 Ayarları
28.02.2019

Güncellenen Gmail güvenlik politikası nedeniyle kurumsal e-posta hesaplarını doğrudan kişisel Gmail e-posta adreslerine yönlendiren kullanıcılarımız, kurum dışından gönderilen ve doğrudan yönlendirilen bazı e-postalar Gmail tarafından reddedildiği için e-posta alımında sorun yaşamaktadırlar.
Aynı zamanda aşağıdaki hata mesajı Gmail tarafından kurum dışı göndericilere iletilmektedir;
: host gmail-smtp-in.l.google.com[74.125.133.26] said: 550-5.7.1 This message does not have authentication information or fails to pass 550-5.7.1 authentication checks. To best protect our users from spam, the 550-5.7.1 message has been blocked.

Bu sorun nedeni ile kurumsal e-posta hesaplarını yerel kopyasını saklamadan doğrudan kişisel Gmail e-posta adreslerine yönlendiren kullanıcılarımız bazı e-postaları alamamaktadırlar.
Bu tip sorunlar yaşayan kullanıcılarımızın doğrudan yönlendirme yerine gelen mesajlarının yerel kopyalarını e-posta sunucumuzda saklayıp Gmail üzerinden POP3 ile kurumsal e-posta hesaplarına ulaşmaları uygun olacaktır.
Gmail için POP3 Ayarları anlatım sayfasına ulaşmak için tıklayınız (Bağlantı adresi: https://bidb.ogu.edu.tr/hizmetler/Sayfa/Index/55/gmail-icin-pop3-ayarlari)