Android 8 için POP3 Ayarları

 

ANDROİD 8 İŞLETİM SİSTEMİNE SAHİP TELEFONUNUZDA

ZİMBRA MAİLLERİNİZİ (@ogu.edu.tr uzantılı maillerinizi) POP3 ÜZERİNDEN OKUMAK

İÇİN YAPILMASI GEREKEN AYARLAR

 

Öncelikle telefonunuzdan Ayarlar-->Kullanıcılar ve Hesaplar-->Hesap Ekle-->EPosta sırasını kullanarak yukardaki resimde görülen "Hesap Kurulumu" sayfasına geliniz. Burda "hesap@ogu.edu.tr" yazan yere kurum tarafından size verilen kendi mail adresinizi ve şifrenizi yazarak "GİRİŞ YAP" butonuna basınız. Eğer giriş yapamıyorsanız B.İ.D.B. Sistem Destek Grubu ile iletişime geçiniz.
(Dahili Tel:5245 yada E-posta: okds@ogu.edu.tr)

 

 

Bir sonraki ekranda size hesabınızın türünü soracaktır. Burda "POP3" butonuna tıklayın.

 

 

Bir sonraki ekranda yukardaki resimde görüldüğü gibi ayarlarınızı yapınız ve "İLERİ" butonuna basınız.

 

 

 Bir sonraki ekranda yukardaki resimde görüldüğü gibi ayarlarınızı yapınız ve "İLERİ" butonuna basınız

 

 

Sonraki ekranda yukardaki resimdeki gibi hesabınızla ilgili denetleme bilgileri gelecektir. Burda 2 yada 3 adet seçenek işletim sisteminizin güncellemesine göre değişiklik gösterebilir. Bu ayarları tamamlayıp "İLERİ" butonuna basarak devam edin.

 

 

Sizi en son bu ayarlardan sonra yukardaki gibi bir ekrana geri döndürecektir. Hesap ayarlarınızı senkronize etmek için bu yukardaki gibi gördüğünüz menüden "E-posta" butonuna tıklayın.

 

 

Sonraki ekranda, yukardaki gibi bir ekran gelicek "Senkronize et:E-posta" yanındaki butona tıklayarak mavi renge dönmesini sağlayarak hesabınızın belli peryotlarda kontrolünü ve güncellenmesini sağlarsınız.  Artık @ogu.edu.tr uzantılı mail adresinizin bilgilerini telefonunuzdan takip edebilirsiniz.